سوالات متداول

سوالات متداول

فروشگاه گیاهینه یکی از پیشگامان عرضه ی کاربردی گیاهان بوده و گیاهان متنوع را با فرآوری های مختلف (ادویه، بذر، روغن و...) در دسترس عموم قرار داده است. حال گیاهینه با راه اندازی فروشگاه اینترنتی در تلاش است که بیشتر از قبل مخاطبان خود را راضی نگه داشته و راحتی را برای آنها به ارمغان آورد.

شما می‌توانید طبق ترجیح خود، به دو صورتِ پرداخت از طریق درگاه بانکی و یا انتقال وجه به شماره حساب مربوطه، خرید خود را تکمیل کنید.
همچنین برای ارسال محصول نیز روش‌های مختلفی مانند پست، باربری، اتوبوس، پیک داخل اصفهان، تحویل حضوری از انبار اصفهان وجود دارد که طبق مقصد مدنظر و البته خواست مشتری، یک روش ارسال مرسوله انتخاب می‌شود.

برای پیگیری محصولات خریداری شده نیز می‌توانید از طریق پنل کاربری خود، وضعیت لحظه‌ای سفارش و وضعیت پس از ارسال، جزئیات ارسال (مثل کد رهگیری پستی یا شماره بارنامه) را مشاهده کنید.
همچنین وضعیت لحظه به لحظه محصول، برای شما پیامک می‌شود.

خیر امکان خرید حضوری محصول وجود ندارد. اما در صورتی که قصد خرید عمده در مقادیر زیادی داشته باشید می‌توانید به صورت حضوری برای بررسی کیفیت محصول اقدام کنید.

تمامی محصولاتی که در فروشگاه گیاهینه به فروش می‌رسند از کیفیت خوبی برخوردار هستند. در صورتی که محصول ارسالی کیفیت مورد نظر را نداشت، می‌توانید تا 15 روز محصول را مرجوع کنید.

گیاهینه روی خرید عمده محصولات تخفیف‌های خوبی را برای مشتریان در نظر گرفته است. همچنین علاوه بر این در صورت یکبار خرید از ما می‌توانید در تخفیف‌های فصلی و تخفیف‌های ویژه مشتریان ما سهیم شوید.

بله! فروشگاه گیاهینه تا 15 روز امکان مرجوع کالای خریداری شده را برای مشتریان فراهم کرده است. پس در صورتی که محصول خریداری شده کیفیت لازم را دارا نبود، و یا مشکلی وجود داشت می‌توانید با خیال راحت پس از تماس با کارشناسان ما فرآیند برگشت کالا را طی کنید.

بازرگانی زرین گیاهینه